Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi zawsze są blisko

Każdy mieszkaniec naszego miasta, mający problem w zakresie bezpieczeństwa (ale niewymagający przyjazdu patrolu interwencyjnego), powinien skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu. Jeszcze nigdy policjanci dzielnicowi nie byli tak dostępni, jak obecnie –odciążono ich bowiem od innych zadań. Funkcjonariusze ci mogą teraz poświęcać uwagę wyłącznie sprawom swojej dzielnicy. Będziemy informować o zapowiedziach i kolejnych spotkaniach z gliwickimi dzielnicowymi.
W 2016 roku zainaugurowano program „Dzielnicowy bliżej nas”, który ma za zadanie odtworzyć właściwą relację między policją a obywatelami, spowodować ich faktyczne zbliżenie. W naszym rejonie dzielnicowi już rozpoczęli cykl spotkań z lokalnymi społecznościami. Wczoraj takie odbyło się w Bojkowie, w siedzibie rady osiedla. Uczestniczyli w nim przedstawiciele rady, straży miejskiej, dzielnicowi III komisariatu oraz mieszkańcy. Rozmawiano o występujących w Bojkowie zagrożeniach. Wśród nich wymieniono: gromadzenie się osób w pobliżu kompleksu sportowego przy szkole podstawowej, nieprawidłowe parkowanie samochodów w rejonie ul. Rolników, gromadzenie się ludzie spożywających alkohol i zakłócających spokój przy byłym dworcu PKP, przekraczanie prędkości samochodów na całej długości ul. Rolników, nieprawidłowe parkowanie w rejonie kościoła. Poruszono też tematykę programów „Dzielnicowy Bliżej Nas”, czyli nowej formy pracy dzielnicowego, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz stworzonej przez Komendę Główną Policji aplikacji „Moja komenda”, która daje łatwy i szybki kontakt z najbliższą jednostką oraz dzielnicowym.


To właśnie na dzielnicowym spoczywa zadanie poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Aby być na bieżąco z problemami i pomagać w ich rozwiązywaniu, musi on znać żyjących w jego rewirze ludzi. Rolą dzielnicowego jest też aktywizacja mieszkańców, by oni również zaangażowali się w poprawę bezpieczeństwa lokalnego. Nasi dzielnicowi będą więc ich wspierać i uczestniczyć w procesie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Okazji do tego typu spotkań będzie wiele.

 

Powrót na górę strony