Osoby starsze

Pewnym krokiem do celu 50+

Członkowie Klubu Emerytów i Rencistów Bumaru Łabędy, z siedzibą w Pyskowicach, wzięli udział w szóstym spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym w ramach projektu „Pewnym krokiem do celu 50+”.Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice, st. sierż. Szymon Kołodziej i st. sierż. Marcin Rydel, opowiadali o zasadach bezpiecznego zachowania pieszych w rejonie przejść. Zaprezentowano filmy zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego oraz omówiono najczęstsze błędy popełniane przez pieszych w ruchu drogowym.
Z kolei aspirant sztabowy Aneta Sokalla z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP przestrzegła przed oszustami, którzy działają w coraz bardziej wyrafinowany sposób. „Modne” są zwłaszcza oszustwa na „pracownika administracji”, „policjanta” czy „sprzedawcę swojskich jajek”. Przypominamy, że nie należy przechowywać pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów w przedpokoju mieszkania czy ganku domu, do których to miejsc potencjalny oszust ma ułatwiony dostęp.

Warsztaty organizowane są przez policję dla seniorów w wieku 50+. W celu umówienia dogodnego terminu spotkania prosimy koordynatorów klubów seniora o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP Gliwice, tel.: 32 336 92 90. 

Powrót na górę strony