Jutro akcja „Trzeźwe przewozy"
Jutro na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję „Trzeźwe przewozy". Celem działania jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
Policyjne patrole w godzinach 4.00 do 8.00 będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego rejonu. Działania mają na celu zapobieganie zagrożeniom dla znacznej liczby użytkowników dróg poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na kierujących autobusami, "busami" , pojazdami ciężarowymi realizującymi przewóz towarów.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo, wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz podać wyrok do publicznej wiadomości.