WIADOMOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hybrydowe radiowozy dla „trójki”

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach oficjalnie przekazano dwa nowe radiowozy do patrolowania ulic naszego miasta. Pojazdy to hybrydowe toyoty. Trafią do III komisariatu.


O godz. 9.00 na dziedzińcu KMP odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris, zakupionych dla śląskiej policji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gliwickiego samorządu oraz budżetu policji. W symbolicznym przekazaniu kluczyków udział wziął, jako przedstawiciel samorządu, Jan Sroka, zastępca komendanta CRG. Odebrał je komendant miejski nadkom. Marek Bajcer wraz z policjantami.
Każda z toyot warta jest ponad 92 tys. zł, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Samochody te mają bogate wyposażenie, zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu funkcjonariuszom, którzy będą w nich pełnić służbę.
Spalanie paliwa w tego rodzaju pojazdach (niezależnie od tego, czy auta używa się w mieście, czy na trasie) jest bardzo małe. Emisja CO2 nie przekracza zaś 90 g/km. Wprowadzenie ekologicznych samochodów do floty polskiej policji wpisuje się w ogólnoświatowe trendy dbania o środowisko.

Powrót na górę strony