Porozmawiajmy o bezpieczeństwie...
Wczoraj w Gimnazjum nr 1 przy ul. Ziemowita odbyła się debata z udziałem osób zainteresowanych tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Myśl przewodnia spotkania: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Celem było aktywizowanie społeczności lokalnej do udziału w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wspólnego.
Policja szeroko otwiera się na kontakt z mieszkańcami. Opinia społeczna to ważny element podejmowania decyzji związanych z bezpieczeństwem. Podczas spotkania policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Gliwicach przeprowadzili prezentację i dyskusję nad problemem najistotniejszych zagrożeń zdiagnozowanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, działań priorytetowych dzielnicowych oraz ich roli w profilaktyce i diagnozowaniu zagrożeń.
Uczestnicy debaty zadawali pytania oraz składali wnioski, które zostały zanotowane i zgodnie z zasadami, zostaną rozpatrzone przez konkretne komórki policji. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne tego typu spotkania, o których poinformujemy i na które już dziś zapraszamy.