WIADOMOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenie od świadka i błyskawiczna reakcja strażników miejskich

Data publikacji 27.05.2021

Anonimowa osoba spostrzegła „upiększaczy” naszego miasta i nie wahając się, zadzwoniła pod numer alarmowy straży miejskiej. Reakcja funkcjonariuszy była błyskawiczna – dwóch młodzieńców pochwycono na gorącym uczynku, ze sprayami w rękach, nie mogli nawet powiedzieć: „to nie my”.


Funkcjonariusze gliwickiej straży miejskiej ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat (jeden z Pyskowic, drugi z Sośnicy), którzy, wbrew przepisom i na przekór woli ogółu mieszkańców Gliwic, postanowili pomalować czyste jeszcze elewacje i chodnik. Młodzi ludzie zostali zatrzymani w momencie bazgrania sprayem po chodniku, wcześniej oszpecili budynek przy ul. Nowy Świat, znajdujący się w administracji Politechniki Śląskiej.

Wandali przekazano policjantom z III komisariatu. Po przyjęciu wniosku o ściganie od administratora obiektu i terenu, oprócz przewidzianej na okoliczność niszczenia mienia procedury karnej, sprawcy z pewnością zobligowani zostaną do pokrycia kosztów usunięcia szpecących napisów.

Pochwała należy się osobie zgłaszającej.
Dzięki tego typu natychmiastowym powiadomieniom wzrasta możliwość ujęcia i rozliczenia wandali.

Powrót na górę strony