WIADOMOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Posłuchaj głosu rozsądku - Szlaban na ryzyko”

Pociąg to masa kilkuset czy nawet kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę, dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego też podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo wznawiają kampanie informacyjne. Tym razem jej hasło to: „Posłuchaj głosu rozsądku - Szlaban na ryzyko”. Do akcji włączyli się stróże prawa z gliwickiej drogówki.





Dziś na przejazdach kolejowych w Łabędach można było spotkać policjantów, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i pracowników PKP. Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Posłuchaj głosu rozsądku - Szlaban na ryzyko”. Akcja profilaktyczna ma zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.


Wspólne działania Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz Straży Ochrony Kolei zorganizowano 2 lipca - to akcja ulotkowa na przejazdach kolejowych w Łabędach. Kierowcom, motorowerzystom i rowerzystom rozdawano ulotki oraz gadżety związane z bezpiecznym przejazdem.

Przyczyną 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami to główne grzechy. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, na których użytkownicy dróg, zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

 

  • Na masce radiowozu leżą ulotki związane z akcją bezpieczny przejazd.
  • Policjant i Sokista rozmawiają z kierowcą, stoją przed szlabanem kolejowym.
  • Funkcjonariusz SOK i pracownik PKP rozmawiają z kierowcą
  • Radiowóz policji i SOK
Powrót na górę strony