WIADOMOŚCI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzymaj się prawego pasa"

Data publikacji 16.07.2021

Na drogach całego województwa w tym gliwickich prowadzone są działania „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowego zachowania kierujących na drogach oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

Niejednokrotnie na głównych arteriach gliwic można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują i utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony. Dlatego jednym z głównych zadań akcji “Trzymaj się prawego pasa” jest uświadamianie kierującym, że wskazane powyżej zachowanie stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

O obowiązujących przepisach w materiale filmowym opowiada sierż.sztab. Szymon Kołodziej z gliwickiej drogówki, który wielu uczniom gliwickich szkól i przedszkoli znany jest z Minikomisariatu - Facebook Minikomisariat

Powrót na górę strony