WIADOMOŚCI

Ku przestrodze - piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód

Groźnie wyglądające zdarzenie zakończyło się niegroźnie i bez obrażeń dla 18-letniej pieszej. Przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że może bezpiecznie przejść. Sprawa zakończyła się potłuczeniami i mandatem dla pieszej.

Wczoraj około godziny 14:55 na skrzyżowaniu ulic Skowrońskiego/Leśnej miało miejsce groźnie wyglądajace zdarzenie drogowe. Piesza została potrącona przez jadący samochód osobowy. Ja wykazały czynności prowadzone na miejscu oraz zapis z monitoringu miejskiego, piesza przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że nie spowoduje zagrożenia. Weszła wprost pod nadjeżdżajacy z jej lewej strony samochód osobowy, gdy znajdował się on w odległości około 15 metrów od przejscia. Nie dała szansy kierującej, która próbowała uniknąć potrącenia. W wyniku zdarzenia piesza nie odniosła poważnych obrażeń. Za popełnione wykroczenia piesza została ukarana mandatem karnym.

Przypominamy:

Na suchej i równej nawierzchni pojazd rozpędzony do prędkości 50 km/h do pełnego zatrzymania potrzebuje około 15 metrów. Przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przed pojazdem przeszkody wynosi od 1 do 1,5 sekundy. W tym czasie samochód pokonuje około 20 metrów. Wartości rosną wraz ze zwiększeniem prędkości bądź utrudnionymi warunkami atmosferycznymi-deszcz, zmierzch, mgła.

Będąc pieszym uczestnikiem ruchu dajmy szansę kierowcy na reakcję.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.68 MB)

Nagranie audio Audiodyskrypcja

Powrót na górę strony