WIADOMOŚCI

Zajechanie zdrogi wywołało kaskadę zderzeń

17 listopada nie należał do spokojnych dni na drogach Gliwic i powiatu. W nocy wypadek przy bramkach na autostradzie A4, zaś po południu doszło do poważnego wypadku na Drodze Krajowej nr 88 (na wysokości ulicy Tarnogórskiej), gdzie zderzyły się cztery samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala. Prawie do 18.00 na trasie w kierunku Bytomia panowały spore utrudnienia.

O godzinie 15.15 na prostym odcinku drogi zderzyły się tam cztery samochody, którymi podróżowało w sumie pięć osób. Gliwiczanin kierujący hyundaiem, jadąc w stronę Zabrza, podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy zajechał drogę zabrzance kierującej fiatem. Doszło do zderzenia. Fiat punto przejechał na przeciwległy pas, zderzając się z peugeotem, z kolei francuskie auto przemieściło się i zderzyło się z nadjeżdżającym volkswagenem.
Na miejscu pracowali policjanci, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach, a także dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Lekarze udzielili pomocy dwóm osobom, z czego jedna została przewieziona do szpitala.
Do godziny 17.45 droga w kierunku Bytomia była zablokowana, w kierunku Strzelców Opolskich ruch odbywał się normalnie.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni wszczęte w sprawie dochodzenie.

  • Samochód marki Fiat Punto pokolizyjny stoi poprzek jezdni. Za nim widać światła radiowozu, wóz holownika. Po prawej przemieszcza się samochód.
  • Po prawej widać samochód marki Peugeot 3008 z uszkodzonym kołem i karoserią, dajek w tle wóz strażacki. Po lewej ruch odbywa się normalnie.
  • Fiat punto stoi w poprzek jezdni, jest uszkodzony, ma podniesioną klapę silnika.
Powrót na górę strony