WIADOMOŚCI

Dzielnicowy dostał SMS-a...

Dzielnicowy z II komisariatu czuje się „dotknięty”. Mimo jego reakcji na upomnienie SMS-em, „firma kurierska” nie chce nawiązać kontaktu.

To oczywiście żartobliwa forma przypomnienia wszystkim użytkownikom smartfonów, że oszuści cały czas próbują znaleźć ofiarę. W tym przypadku wysłali SMS-a na telefon dzielnicowego, aspiranta Jarosława Stachela.

 

Przestępcy liczą, że roztargniony, mało czujny odbiorca nie będzie drobiazgowo weryfikował, czy należność jest zasadna. Czekają na osoby, które będą skłonne zapłacić „dla świętego spokoju”. Niestety, podanie danych logowania na fałszywej stronie płatności może doprowadzić do utraty dużo większej sumy niż wymieniona w wiadomości.

 

Oczywiście, nasz dzielnicowy nie postąpił tak, jak oczekiwali nadawcy wiadomości. Odpisał jednak, nie licząc na kontakt, że… jest policjantem i chętnie sprawę wyjaśni. Nikt już się nie odezwał, a numer telefonu przestał być aktywny.

 

Oszuści wysyłają SMS-y do jak największej liczby losowych numerów. W wiadomości umieszczają link do fałszywej strony płatności. Kliknięcie i podążanie za wskazówkami prowadzi do opróżnienia konta bankowego.

 

Link do obszernego artykułu profilaktycznego, informującego o różnych oszukańczych metodach – zachęcamy do przeczytania:

 

 

 

Powrót na górę strony