WIADOMOŚCI

Skrzyżowanie przy Czołgowej przypomniało o sobie

7 stycznia wczesnym popołudniem, na skrzyżowaniu ulic Czołgowej i Strzelców Bytomskich w Gliwicach, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Dwa jechały prawidłowo ulicą z pierwszeństwem przejazdu, gdy nagle doszło do bocznego uderzenia przez auto, którego kierowca nie zatrzymał się na znaku „stop”.

Na skrzyżowaniu 45-letni bytomianin, kierujący samochodem marki Renault Megane, nie zastosował się do znaku i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się z jego lewej strony na wprost volkswagenowi polo, którego kierującą była 40-latka z Toszka. Uderzony w bok volkswagen przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, zderzając z prawidłowo jadącą skodą, kierowaną przez 30-latka, również mieszkańca gminy Toszek.

W wyniku zdarzenia ranna została 60-letnia pasażerka skody oraz kobieta kierująca volkswagenem. Postępowanie prowadzi KMP w Gliwicach.

Wszystkim kierowcom jeżdżącym ul. Strzelców Bytomskich i przejeżdżającym przez to skrzyżowanie polecamy zasadę ograniczonego zaufania. Mimo że oznakowanie ulicy Czołgowej jest dobrze widoczne i prawidłowe, coś na tym leśnym odcinku drogi powoduje, że kierowcy potrafią przeoczyć znak.

  • Miejsce wypadku drogowego. Widać trzy uszkodzone auta, policyjny radiowóz i ludzi stojących w pobliżu.
  • Miejsce wypadku drogowego. Dwa samochody, które uległy zderzeniu, dalej radiowóz policyjny i strażak stojący na skrzyżowaniu.
  • Dwa samochody osobowe, które uległy wypadkowi, w tle wóz strażacki i policyjny radiowóz.
Powrót na górę strony