WIADOMOŚCI

Ważna informacja w skrzynce "Powiadom nas"

Data publikacji 12.01.2022

Policyjna anonimowa skrzynka e-mailowa „Powiadom nas” nie służy do wymiany korespondencji, zawiadamiania o przestępstwie, wzywania pomocy czy odpowiedzi na pytania. Uruchomiono ją po to, by osoby chcące pozostać anonimowe, mogły przekazać policji posiadane informacje, swoje spostrzeżenia na temat czynów zabronionych czy osób ich dokonujących. Nie podając swoich danych kontaktowych, nie oczekujcie, Państwo, na naszą odpowiedź. Poniżej przykład jednego z powiadomień.

Z treści informacji wynika, że nadawczyni wiadomości (nieznana nam kobieta) pisze o tym, że jest ofiarą przemocy. Użytkowniczka, informując policję o swojej sytuacji poprzez anonimową skrzynkę, zadała pytanie...

Informujemy, że udzielenie odpowiedzi nie jest możliwe. Nie wiemy bowiem, komu odpisać.

Prosimy o osobiste zgłoszenie się w najbliższej jednostce Policji i złożenie zawiadomienia, jeśli nie jest to możliwe, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.


Jeszcze raz przypominamy, że każda osoba pokrzywdzona (świadek), ma prawo, a nawet obowiązek (społeczny) zgłoszenia tego faktu w najbliższej jednostce Policji.

Powrót na górę strony