WIADOMOŚCI

Obchody Święta Policji 2022 garnizonu gliwickiego

Data publikacji 21.07.2022

20 lipca 2022 roku 236 stróżów prawa gliwickiego garnizonu Policji otrzymało awanse. Promocje na wyższe stopnie wręczane były podczas uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji oraz 100. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego. Była to pierwsza uroczystość w gliwickim garnizonie Policji, po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Awansowanym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

20 lipca, równo o godzinie 10:00, rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji święta gliwickiego garnizonu Policji. Uroczystość odbyła się w Auli Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Tegoroczna uroczystość była pierwszą po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. W trakcie uroczystości akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne otrzymało 236 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy gliwickiej Policji.  Awanse wręczał pierwszy policjant ziemi śląskiej, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn oraz Komendant Miejski Policji w Gliwicach inspektor Marek Nowakowski.

Przypadające na dzień 24 lipca Święto Policji jest również okazją do wyróżnienia tych z mundurowych, którzy wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i poświęceniem w służbie. Jak co roku samorząd gliwicki oraz samorządy miast i gmin powiatu
gliwickiego ufundowały dla wyróżniających się policjantów nagrody pieniężne. Wyróżnienia otrzymali funkcjonariusze pełniący służbę w Komisariatach Policji, nagrody trafiły również do stróżów prawa z wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Dzięki uprzejmości prezydentów, burmistrzów oraz wójtów, wyróżnionych zostało 30 mundurowych.
W 103. rocznicę utworzenia Policji Państwowej oraz 100. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego nie zapomniano również o pracownikach cywilnych. O tym, jak ważną rolę odgrywają, w swych przemówieniach zaznaczali nadinspektor Roman Rabsztyn oraz inspektor Marek Nowakowski. Szef gliwickich policjantów wyróżnił spośród pracowników cywilnych 35. najbardziej zasłużonych osób.
Po wręczeniu mianowań i wyróżnień Komendant Miejski Policji w Gliwicach, inspektor Marek Nowakowski złożył na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gliwicach, generała Romana Rabsztyna, pamiątkowy medal oraz ryngraf upamiętniający 100. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego. Egzemplarze medali zostały wręczone również władzom samorządowym.
Dopełnieniem uroczystości był występ najlepszej w Polsce orkiestry policyjnej – orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  

Powrót na górę strony