WIADOMOŚCI

Debata w Gliwicach Bojkowie

7 listopada obyła się debata społeczna w dzielnicy Bojków w Gliwicach, a uczestnikami byli członkowie Klubu Seniora. Wiodącym tematem zaś bezpieczeństwo seniora w przestrzeni publicznej oraz wykorzystanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.Moderatorem debaty był młodszy aspirant Mateusz Piórkowski z Wydziału Prewencji KMP GLiwice, a ekspertami zaproszeni prelegenci: starszy aspirant Piotr Radzik, dzielnicowy, kierownik rewiru dzielnicowych III KP st. asp. Michalina Labusek oraz radny Szymon Bentkowski.

Podczas debaty aspirant Piotr Radzik, który podsumował działanie KMZB w rejonie Bojkowa, porównał ilość zgłoszeń w latach poprzednich z aktualnym stanem.
Technicznym aspektem funkcjonowania i sposobem obsługi tego przydatnego narzędzia zajął się sierżant sztabowy Patryk Szulgacz, który dokładnie, krok po kroku, objaśniał uczestnikom, jak zaznaczać na mapie i przekazywać Policji informacje o zauważonych problemach.
Debata zakończyła się kilkoma wnioskami:
- ulice Bojkowa zbyt mało doświetlone,
- droga na Przyszowice jest bardzo niebezpieczna, kierowcy rozwijają tam zawrotną prędkość,
- brak chodnika i bezpiecznego przejścia przy skrzyżowaniu ulic Bojkowskiej oraz Siennej

Były też zapytania o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bojkowskiej i Rolników.
Co miłe, uczestnicy bardzo pochwalili pracę swojego dzielnicowego.

Wszystkie wnioski zostaną teraz spisane i podsumowane oraz przedstawione komendantowi miejskiemu. Policjanci uczynią wszystko, co w ich mocy, aby poprawić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tej dzielnicy, a część postulatów, tych dotyczących infrastruktury drogowej, zostanie przekazana do Zarządu Dróg Miejskich.

Powrót na górę strony