WIADOMOŚCI

Tylko wczoraj dwa wypadki na przejściach

Wczoraj gliwicka policja prowadziła akcję „Bezpieczny pieszy”. Ukarano wielu kierujących, jak i samych pieszych. Niestety, działania te jasno pokazały: żadna służba nie jest w stanie „upilnować” wszystkich przejść. W Knurowie na ul. Zwycięstwa potrącono dwie nastolatki. W Gliwicach przy Świętojańskiej, na oznakowanym przejściu, potrącono 50-letnią obywatelkę Ukrainy. Wszystkie poszkodowane trafiły do szpitali. Oba zdarzenia miały miejsce w porze wieczorowej.
Zaczęło się o godz. 16.44, kiedy to powiadomiono o wypadku przy ulicy Świętojańskiej, na wysokości numeru 68. Tu 47-letni kierowca opla vectry potrącił 50-latkę. Ciężko ranną kobietę do szpitala przetransportowało pogotowie, zaś policja przeprowadziła szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawa będzie wyjaśniana przez śledczych z komendy miejskiej.

Jeszcze zanim zakończyły się te czynności, patrol wypadkowo-oględzinowy gliwickiej drogówki został wezwany do kolejnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tym razem przy ulicy Zwycięstwa (na wysokości numeru 45) w Knurowie. W tym przypadku 70-latka jadąca samochodem Kia Picanto potrąciła dwie nastolatki. Dziewczyny w wieku 14 i 17 lat z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Apelujemy do pieszych: decydując się na przejście przez ulicę, zanim postawicie na „pasach” pierwszy krok, musicie mieć pewność, że kierowca was widzi i zwalnia.

Kierowco! Musisz pamiętać, że masz prawny obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejścia. Szczególnie, powtarzamy - szczególnie, w porze wieczorowo-nocnej, gdy piesi są prawie niewidoczni, m.in. z uwagi na kolory ubrań. Musicie zwalniać!

Powrót na górę strony