WIADOMOŚCI

Trzy poważne zdarzenia – ucierpieli niechronieni uczestnicy ruchu

W Gliwicach na przejściu przy ul. Sowińskiego potrącono pieszego, a na Kościuszki - rowerzystkę. W Przyszowicach z kolei w naczepę ciężarówki wjechał motocyklista. Apelujemy o ostrożność!

12 stycznia nie był dobrym dniem na gliwickich drogach.
Zaczęło się o godzinie 7.50 na przejściu dla pieszych przy ul. Sowińskiego. 29-letnia kobieta kierująca oplem, wyjeżdżając z parkingu i skręcając w lewo, nie zauważyła 63-letniego pieszego, który prawidłowo szedł przeznaczonym dla niego przejściem. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

O godzinie 11.50 przy ulicy Kościuszki kierujący hondą 80-latek, podczas wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku rowerzystki, potrącił kobietę prawym bokiem pojazdu, w wyniku czego 30-latka upadła i doznała obrażeń. Została przewieziona do szpitala.

Około godz. 16.30 na ul. Gliwickiej w Przyszowicach 32-latek kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. W tym czasie drogą z pierwszeństwem jechał 29-letni motocyklista. Doszło do zderzenia. Kierowca jednośladu doznał obrażeń i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali.

Policja wyjaśni okoliczności wszystkich wymienionych wypadków.
 

Powrót na górę strony