WIADOMOŚCI

Profilaktyka na Trynku

20 maja 2023 roku odbył się festyn rodzinny na osiedlu Trynek w Gliwicach, w którym uczestniczyli również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz jednostki bezpośrednio służbowo związanej z tym obszarem – 3 komisariatu. Była to doskonała okazja do prowadzenia działań profilaktycznych.

 

Z uwagi na dni wolne dla uczniów szkół podstawowych związane z egzaminami ósmoklasistów oraz zbliżający się sezon wakacyjny, policjanci poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci miały okazję zapoznać się z policyjnym sprzętem, radiowozami i motocyklem. Podczas festynu przypomniano im o żelaznych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielając wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem czy hulajnogą oraz zachęcając do noszenia kasków. Młodzież natomiast miała możliwość porozmawiania i zapoznania się ze specyfiką służby w Policji.

Każdy chętny uczestnik festynu mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, zrobić odbitkę dłoni, zadać pytania policjantowi i uzyskać odpowiedzi dotyczące spraw policyjnych.

Dodatkowo, osoby dorosłe miały możliwość przystąpienia do testu z użyciem alkogogli, które pozwalają uświadomić sobie, jak zmienia się psychomotoryka człowieka, gdy wzrok jest upośledzony przez działanie alkoholu.

  • Na zdjęciu tłum ludzi oglądających policyjny radiowóz na festynie.
  • Po lewej policyjny namiot z napisem Policja, po prawej radiowóz oraz liczne osoby z dziećmi odwiedzających policyjne stoisko.
  • Na zdjęciu tłum ludzi na festynie, w tłumie widać policyjna maskotkę - Psa Sznupka.
  • na zdjęciu widzimy ręka policjanta ze specjalnym pędzelkiem, który odkrywa odcisk palca dziecka na kartce papieru.
  • Na zdjęciu policjant pochylający się nad kartką, wokół stoją ludzie z dziećmi - przyglądają się zbieraniu odcisków palców.
  • Na zdjęciu policyjny radiowóz tłumnie zwiedzany przez osoby z dziećmi.
Powrót na górę strony