WIADOMOŚCI

W masce klauna napadł na sklep

Data publikacji 03.08.2023

Policjanci zatrzymali 21-latka, który w masce klauna napadł na ekspedientkę. Został zatrzymany niedługo później, w pobliżu innego sklepu. Został już tymczasowo aresztowany, grozi mu 12 lat więzienia.

Kiedy we wtorek do jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Zatorze wszedł mężczyzna w masce klauna, kobieta sądziła, że to żart. Sytuacja stała się poważna, gdy trzymając w ręku nóż, zażądał gotówki. W obawie o własne życie oddała mu część utargu, po czym sprawca uciekł. Na miejsce błyskawicznie przyjechali kryminalni z gliwickiej komendy. Po zdobyciu rysopisu natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Kilka minut później policjanci namierzyli sprawcę. Niespełna kilometr dalej mężczyzna stał przed innym sklepem spożywczym. 21-latek został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim nie tylko maskę, ale także 20-centymetrowy nóż i skradzione pieniądze.

Mimo młodego wieku mężczyzna ma już dość bogatą kartotekę. Wcześniej odpowiadał za kradzież, oszustwo i znieważenie funkcjonariusza publicznego. Podejrzany został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.57 MB)

Nagranie audio dzwiek_zatrzymany.mp3

Pobierz plik dzwiek_zatrzymany.mp3 (format mp3 - rozmiar 205.31 KB)

Powrót na górę strony