WIADOMOŚCI

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 16.10.2023

Wybory przebiegły spokojnie, bez poważniejszych incydentów. Weekend w rejonie Gliwic i powiatu gliwickiego minął za to pod znakiem zatrzymanych kierowców, między innymi łamiących sądowe wyroki – zakazy prowadzenia pojazdów – zatrzymano ich trzech. Ponadto 7 osób kierowało pojazdami, mając w organizmach alkohol.

W niedzielę około 9.00 w Przyszowicach zatrzymano 36-latka z Mikołowa, który kierował fordem mimo ciążącego na nim wyroku – zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W tym samym czasie inny patrol drogówki w Nieborowicach zatrzymał 39-latka z Knurowa, który kierował samochodem osobowym marki Renault - popełnił identyczne przestępstwo. Dzień wcześniej w Knurowie na ulicy Szpitalnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice zatrzymali audi, którym kierował 58-latek z Gliwic. Nie miał do tego prawa – posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wśród kierujących posiadających alkohol w organizmie niechlubnym rekordzistą okazał się 65-latek, który będąc nietrzeźwym (1,5 promila), podróżował swoim motorowerem. W Knurowie na ulicy Kapelanów Wojskowych doprowadził do kolizji z samochodem osobowym.

Ponadto do policyjnej celi trafił podejrzany o kradzież z włamaniem, sprawca umyślnego uszkodzenia samochodu.

Prokurator objął dozorem i poręczeniem majątkowym w kwocie 30 000 złotych podejrzanego o działalność w narkobiznesie.

W niedzielę zawiadomiono Policję o włamaniu do domu jednorodzinnego w Gliwicach – Żernikach . Nieznany sprawca poprzez podniesienie rolety okiennej i wypchnięcie drzwi tarasowych dostał się do wnętrza domu, skąd skradł kilka butelek alkoholu.

Na wniosek policjantów z I komisariatu i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Gruzji. Zebrano dowody, że mężczyzna od końca września dokonywał licznych kradzieży w marketach ogólnopolskiej sieci, powodując straty nie mniejsze niż 4400 złotych.

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze gliwickiej straży miejskiej ujęli i przekazali policjantom z I komisariatu 32-letniego mężczyznę, bezdomnego, który za pomocą utraconej karty płatniczej – zbliżeniowo dokonywał płatności. Wstępnie ustalono, że mężczyzna dokonał kilku transakcji w różnych sklepach, nabywając przede wszystkim alkohol i papierosy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, trwa ustalanie, w jakich okolicznościach znalazł się w posiadaniu utraconej karty płatniczej.

 

 

 

Powrót na górę strony