WIADOMOŚCI

Kotyliony dla policjantów

Dzisiaj 10 listopada w komendzie miejskiej w Gliwicach pojawili się mili goście. Dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 6, które wręczyły zastępcom komendanta miejskiego inspektorom Arkadiuszowi Pyrkoszowi i Januszowi Górce własnoręcznie wykonane kotyliony. Tradycja wykonywania kotylionów z okazji ważnych świąt narodowych jest podtrzymywana, m.in. dzięki nauczycielom gliwickich szkół.

 

Dzisiaj przed południem w gliwickiej komendzie pojawiły się dzieci chcące wręczyć policjantom wykonane własnoręcznie medaliony. 
O kotylionach mówimy najczęściej przed 11 listopada. Czym jest kotylion? Najprościej, jest to rodzaj ozdoby czy kokardy, którą nosimy jako wyraz naszego patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Są to zatem wartości, które towarzyszą wszystkim Polakom w Dniu Niepodległości. Dzieci z inspiracji nauczycieli wykonują kotyliony w szkołach. Wspólne wykonanie kotylionów to idealny sposób na naukę patriotyzmu - bez wielkich słów.
Mundury galowe komendantów stały się więc, godnym miejscem do przypięcia kotylionów. Oczywiście policjanci odwdzięczyli się naszym młodym obywatelom poczęstunkiem w postaci słodyczy oraz gadżetami profilaktycznymi w postaci odblaskowych opasek.

Pochwały należą się wszystkim nauczycielom, którzy poprzez zajęcia techniczne i własnoręczne wykonanie przez dzieci kotylionów przemycają najmłodszym wiedzę o historii naszej Ojczyzny.

 

  • Na zdjęciu dzieci klasy 2 słuchają oficera policji.
  • Na zdjęciu dzieci klasy 2 słuchają oficera policji.
  • Na zdjęciu dzieci klasy 2 rozmwiają z dwoma policjantami
  • Oficer policji rozdaje podarunki maluchom z drugiej klasy.
  • Na zdjęciu dzieci klasy 2 słuchają oficera policji.
  • Maskotka policji - Sznupek odbiera kotylion z rak dzieciaczków.
Powrót na górę strony