WIADOMOŚCI

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo finału WOŚP

Data publikacji 26.01.2024

Policjanci z Gliwic, jak co roku, podejmują starania, aby zapewnić spokojny przebieg finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z uwagi na charakter tego wydarzenia, na ulicach pojawi się większa liczba patroli, dbając o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy. Funkcjonariusze z służby kryminalnej, prewencyjnej oraz ruchu drogowego zostaną zaangażowani w ten proces. Ich zadaniem będzie nie tylko sprawdzenie legalności zbiórek, lecz także zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom.

Dodatkowo, mundurowi wykorzystają okazję, aby na gliwickim rynku zaprezentować sprzęt i pojazdy używane na co dzień w służbie. Stoisko to będzie nie tylko miejscem pokazowym, lecz także forum do dyskusji na temat ogólnego bezpieczeństwa oraz aktualnych zagrożeń. Policjanci będą zachęcać zainteresowanych do służby w naszej formacji, udzielając informacji na temat procesu rekrutacji i warunków służby.


Poniżej znajdują się również wskazówki dla darczyńców oraz wolontariuszy WOŚP:
Dla darczyńców:

  • Każdy wolontariusz jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety oraz adresem. Identyfikator musi być czytelny, a zdjęcie wyraźne, odpowiadające wyglądowi osoby.
  • Identyfikator musi zawierać logo Fundacji WOŚP.
  • Wolontariusz powinien nosić identyfikator w widocznym miejscu.
  • Skarbonka powinna być oklejona banderolami Fundacji WOŚP, z wyraźnym numerem kwestującego przy otworze do wrzucania pieniędzy.
  • Jeśli istnieje podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP lub używa podrobionego identyfikatora, prosimy o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Dla wolontariuszy:

  •     Prowadźcie zbiórkę w bezpiecznych miejscach, takich jak centra handlowe, główne ciągi komunikacyjne, dobrze oświetlone obszary, miejsca z monitoringiem.
  •     Unikajcie prowadzenia zbiórek w mało uczęszczanych lub słabo oświetlonych miejscach, uznanych za niebezpieczne.
  •     Nie prowadźcie zbiórki samodzielnie, lecz w grupie, zapewniając sobie wzajemne wsparcie.

Zachowanie bezpieczeństwa jest priorytetem, dlatego wracając po zakończonej zbiórce, poruszajcie się w grupie i korzystajcie z pomocy znajomych bądź osób dorosłych.

 

Powrót na górę strony