WIADOMOŚCI

Profilaktycy na pikniku przy Politechnice Śląskiej

Nasi policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym propagujący bezpieczeństwo na drodze. Organizatorzy przygotowali koncerty dla seniorów i bezpłatne badania profilaktyczne – wszystko to w poniedziałek 25 marca na Politechnice Śląskiej.

25 marca na Politechnice Śląskiej odbywały się liczne wydarzenia pod patronatem marszałka województwa śląskiego i rektora uczelni. Przy Wydziale Budownictwa zorganizowano miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód dla rowerzystów oraz stanowiska profilaktyczne  Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Wspólnie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przekazywano wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz ratownictwa drogowego. Piknik trwał od 10:00 do 13:00. Była okazja rozmowy z policjantami, strażacy oferowali pokazy rozcinania pojazdów, były symulatory wypadków oraz możliwość sprawdzenia czasu reakcji w różnych sytuacjach drogowych. Były także atrakcje takie jak jazda na hulajnodze elektrycznej i konkursy dla różnych grup wiekowych, wszystko po to, by promować bezpieczeństwo na drodze.

  • Na zdjęciu widzimy stoiska - namioty oraz policyjne radiowozy. Wokół tłum młodych ludzi.
  • Na zdjęciu policyjne stanowiska na placu przy politechnice. Widoczne policyjne radiowozy, policyjne motocykle oraz pojazd symulacji dachowania.
  • Na zdjęciu widzimy plac przy wydziale budownictwa a na nim stoiska służb, widoczne są pojazdy służb.
Powrót na górę strony