WIADOMOŚCI

Szedł za złodziejem, tak tłumaczył...

W związku ze zwiększeniem aktywności złodziei w rejonach ogródków działkowych apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy, że żadnych wartościowych przedmiotów nie powinno się pozostawiać nawet na chwilę bez nadzoru. Wczoraj do gliwickiej policji zgłosiło się małżeństwo, które w porę spostrzegło nieznanego mężczyznę myszkującego po ich działce.

Przezorni działkowicze mieli zainstalowany dyskretny monitoring swojego terenu. W pewnym momencie, gdy zajęci byli pracą, otrzymali powiadomienie na telefon komórkowy — informacja „człowiek w oku kamery”. Szybko udali się przed altanę, gdzie zastali intruza. Pytany, co tam robił, odpowiedział, że podążał za mężczyzną, którego podejrzewał o kradzież. Speszony szybko opuścił teren prywatny. Nagranie pokazało, że to on włożył wysiłek, aby otworzyć zaryglowaną od wewnątrz furkę i nikogo obcego oprócz niego tam nie było. Kim zatem był? Z taką refleksją do policji przyszli właściciele działki i przekazując zdjęcia obcego. 
Sprawą zajmą się kryminalni. Ta sytuacja miała miejsce wczoraj po godzinie 17:00 na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Orlickiego w Gliwicach.
Wspomniany mężczyzna był człowiekiem w średnim wieku, dobrze ubranym, o wyglądzie niewzbudzającym podejrzeń.

Uważajmy na osoby kręcące się alejkami ogrodów działkowych. Zainteresujmy się nimi. Może zapytajmy o cel wizyty, przyjrzyjmy się, aby zapamiętać wygląd. Nasza dociekliwość, przezorność i spostrzegawczość mogą uchronić przed kradzieżą, a nasze obserwacje mogą okazać się przydatne w przypadku jej zaistnienia.
Podczas prac porządkowych w ogródkach, unikajmy pozostawiania wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu, np. telefonu komórkowego czy torebki.

Sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność obcych osób, które przychodzą na działkę w różnych sprawach, takich jak odkupienie starych zegarów, naprawa urządzeń, koszenie trawy czy pomoc w innych pracach związanych z działką. Nie wpuszczajmy nieznanych osób bez uzasadnionych powodów, aby uniknąć ryzyka kradzieży.

Przede wszystkim na działce nie powinno się pozostawiać wartościowych przedmiotów podczas nieobecności.

Nasze doświadczenie wskazuje, że wiosna to czas, kiedy działkowcy zajęci pracami ogrodowymi cześciej tracą cenne przedmioty. Pozostawione w altankach saszetki, torebki i portfele giną w nieznanych okolicznościach.

Bądźmy więc czujni i zwracajmy uwagę na obcych, którzy kręcą się po ogródkach działkowych.

  • Mężczyzna z zamaskowana graficznie twarzą.
    Twarz mężczyzny znana jest policjantom.
Powrót na górę strony