WIADOMOŚCI

Podsumowanie weekendu – zatrzymania

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu przyjęli i obsłużyli 550 zgłoszeń na numer alarmowy. Efektem ich działań było zatrzymanie 16 osób podejrzanych o różnorodne przestępstwa, w tym kradzieże, posiadanie i handel narkotykami, ataki na interweniujących policjantów a także nietrzeźwość za kierownicą. Zatrzymano też osiem osób poszukiwanych przez prokuratury i sądy.

Zatrzymania w związku z przestępstwami
Wśród zatrzymanych znalazły się osoby podejrzane o kradzież samochodu, uszkodzenie ciała, stalking, paserstwo oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. W przypadku przemocy domowej, wydano jeden nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Były też zatrzymane dwie osoby związane z narkotykami oraz sprawca przemocy domowej.

Policjanci zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierowców oraz czterech po użyciu alkoholu. Najbardziej skrajnym przypadkiem był 48-letni mieszkaniec Gliwic, który prowadził samochód ciężarowy z 3,3 promilami alkoholu we krwi. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, zatrzymany na ulicy Dolnej Wsi, przewoził w pięcioosobowym pojeździe aż siedem osób, w tym małe dzieci bez fotelików. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, a badanie wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Pożary
Niestety, weekend przyniósł również tragedie związane z pożarami. W sobotę około godziny 20:00 na terenie ogródków działkowych w Pyskowicach doszło do pożaru altany, w wyniku którego zginął 46-letni mężczyzna. Przyczyny pożaru są wciąż badane przez policyjną ekipę dochodzeniowo-śledczą wraz z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa.
Kolejny pożar miał miejsce w niedzielę rano na ulicy Sikorskiego w Gliwicach. Z nieustalonych przyczyn zapalił się samochód marki Audi A4, a płomienie przeniosły się na elewację budynku, powodując znaczne straty materialne. Policja intensywnie pracuje nad wyjaśnieniem okoliczności tych zdarzeń.
Akcja ratunkowa w Pyskowicach
Niedzielny wieczór przyniósł również dramatyczne chwile w Pyskowicach, gdzie policjanci uratowali życie 40-letniego mężczyzny, który opuścił swoje mieszkanie, pozostawiając niepokojącą wiadomość. Przerażona rodzina zgłosiła zaginięcie, a stróże prawa natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania, które zakończyły się odnalezieniem mężczyzny na torach kolejowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Zatrzymania, ratowanie zagrożonych osób, wyjaśnianie przyczyn pożarów oraz kontrola nietrzeźwych kierowców to tylko niektóre z działań, które świadczą o ich zaangażowaniu i gotowości do niesienia pomocy.

 

 

Powrót na górę strony