WIADOMOŚCI

Wczorajsza doba w statystykach

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci naszego garnizonu przyjęli i obsłużyli 153 interwencje zgłoszone na numer alarmowy 112. 14 z nich miało charakter pilny – czyli dotyczyły ratowania życia, zdrowia lub mienia. W tych przypadkach osiągnięto czas reakcji około 7 minut. Zatrzymano 4 sprawców przestępstw, 4 poszukiwanych przez policję oraz wymiar sprawiedliwości, wylegitymowano 192 osoby, 80 sprawców wykroczeń zapłaciło mandaty za różnego rodzaju przewinienia, obsłużono 19 kolizji drogowych, przeprowadzono 532 badania trzeźwości, ujawniono 3 nietrzeźwych kierowców, zatrzymano 3 prawa jazdy.

Nasi policjanci odnaleźli po poszukiwaniach 3 osoby zgłoszone jako zaginione. W tej grupie znalazła się 15-latka, która nie wróciła po szkole do domu. Policjanci odnaleźli ją w mieszkaniu rówieśnika. Zbadany zostanie wątek zachowania rodziców nastolatka, których nie zdziwił ani nie zaniepokoił fakt nocowania czyjegoś dziecka w ich mieszkaniu.
Policjanci z I komisariatu w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od matki, która z całych sił próbowała powstrzymać syna przed nieodwracalnym krokiem. Z uwagi na dynamikę i powagę sytuacji, nie była też w stanie otworzyć drzwi policjantom. Ci, słysząc co się dzieje w mieszkaniu, wyłamali drzwi napierając i uderzając w nie barkami. W ostatnim momencie pochwycili młodego człowieka. Gliwiczaninowi została udzielona pomoc, został przewieziony do szpitala.

W ciągu doby przyjęto zawiadomienia o przestępstwach:
    • kradzieży portfela z torebki pozostawionej w wagonie kolejowym pociągu stojącego na bocznicy na szkodę pracownicy kolei,
    • przywłaszczeniu telefonu komórkowego marki Motorola pozostawionego przez roztargnienie w autobusie komunikacji miejskiej na wysokości ul. Rybnej w Knurowie,
    • przywłaszczeniu ponad 50 tysięcy złotych przez pracownika jednej z firm.

 

Powrót na górę strony