WIADOMOŚCI

Trwają działania gliwickiej drogówki Motocykl i quad

Data publikacji 06.07.2024

Gliwiccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dzisiaj od godzin porannych rozpoczęli działania pn. „Motocykl i Quad”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi będą sprawdzać zachowania kierowców, w tym sposób zmiany pasa ruchu, wyprzedzania oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Kontrolowane będą także trzeźwość kierujących.

Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i potrwają do późnych godzin nocnych na terenie miasta i całego powiatu. Policjanci skupią się na kierujących motocyklami i quadami, sprawdzając, czy posiadają wymagane uprawnienia oraz, czy są trzeźwi.

Podczas przedmiotowych działań funkcjonariusze Ruchu Drogowego będą sprawdzali, czy dzieci i młodzież poruszająca się nie tylko po drogach publicznych mają odpowiednie uprawnienia oraz, czy poruszają się wspomnianymi pojazdami za zgoda rodziców.


Policjanci wrócą także uwagę na sposób poruszania się po drodze, w tym na manewry wyprzedzania i zmiany pasa ruchu. Dodatkowo skontrolują stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszają się na drogach Gliwic i powiatu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Bezpieczeństwo na drodze zależy od naszego trzeźwego umysłu i odpowiedzialnego zachowania.

Rodzicu, nie pozwalaj poruszać się dziecku na tego typu pojazdach bez odpowiednich uprawnień.

Powrót na górę strony