WIADOMOŚCI

Ponad 3,5 kg substancji psychotropowych zakopanych głęboko pod ziemią

Data publikacji 03.07.2024

W ubiegłym tygodniu policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego gliwickiej komendy zabezpieczyli ponad 3,5 kg substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz tak zwanego „kryształu”, które były bardzo dobrze zakopane w Zabrzańskiej dzielnicy Zaborze.

Funkcjonariusze operacyjni Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w celu zweryfikowania posiadanej wiedzy, udali się na tereny zielone mieszczące się na osiedlu Zaborze w Zabrzu. Następnie do działań zaangażowany został przewodnik psa służbowego wraz z czworonogiem do wykrywania zapachów narkotyków. Mundurowi skrupulatnie sprawdzając praktycznie metr, po metrze ujawni na obserwowanym terenie starannie zakopane narkotyki.

Sprawa odnalezionych substancji jest rozwojowa, lecz zgromadzony materiał dowodowy z pewnością pozwoli Prokuratorowi przedstawić zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających przyszłym osobom zatrzymanym w tej sprawie. Warto przypomnieć, iż za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Mamy nadzieję, że odnalezione i zabezpieczone narkotyki z pewnością wpłyną na znaczące uszczuplenie zasobów lokalnych dilerów.

Powrót na górę strony