WIADOMOŚCI

Śmiertelny wypadek z udziałem małoletniego

Data publikacji 25.06.2024

Dziś, w Gliwicach, na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Ceramicznej (DW408) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zdarzenia, małoletni 16-letni pasażer motoroweru poniósł śmierć na miejscu. Kierujący 49-latek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Wstępne ustalenia gliwickich policjantów wskazują, że kierujący motorowerem, jadąc z pasażerem do pracy w miejscowości Sośnicowice, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na jego lewe, tylne naroże. Następnie odbił się od samochodu i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem osobowym. Niestety, pomimo szybko podjętej reanimacji, wykonywanej przez świadków zdarzenia oraz służby ratunkowe, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł młody pasażer jednośladu. Kierujący motorowerem 49-letni wujek pasażera w ciężkim stanie został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem ratunkowym do szpitala w Sosnowcu. Kierujący pojazdami zostali poddani badaniu trzeźwości — wszyscy byli trzeźwi.

Droga na miejscu zdarzenia była zablokowana do godziny 11:30.


Gliwicka Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność, niech każdy z nas w te wakacje i tylko dojedzie do celu bez szwanku i niepotrzebnych wypadków drogowych. Prędkość i pośpiech są na drodze złym doradcą.

Powrót na górę strony