WIADOMOŚCI

Zaniemówił, gdy ich ujrzał

Policjanci z Sośnicy, prowadzący sprawę kradzieży rowerów, zatrzymali podejrzanego. Podczas niedzielnego przeszukania jego mieszkania oraz innych użytkowanych przez niego pomieszczeń ujawniono trzy skradzione jednoślady.

Funkcjonariusze z V komisariatu weszli wczoraj do mieszkania 24-letniego mieszkańca dzielnicy Sośnica w Gliwicach. Gospodarz był tak zaskoczony wizytą kryminalnych, że zaniemówił. Wiedząc, że policjanci odnajdą przechowywane u niego rowery pochodzące z przestępstwa, podejrzany przestał odpowiadać na pytania stróżów prawa. Policjanci przeszukali wszystkie użytkowane przez niego pomieszczenia i zabezpieczyli trzy rowery. Pochodzenie jednego z nich jest znane, a właścicieli dwóch pozostałych ustalają nasi funkcjonariusze.
Małomówny mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dzisiaj będą z jego udziałem wykonywane kolejne czynności procesowe.
Właścicieli dwóch nierozpoznanych jeszcze rowerów prosimy o kontakt z Komisariatem V pod numerem telefonu  47 8590350.Jak uniknąć kradzieży roweru
    1. Używaj solidnych zamków:
        ◦ Inwestuj w wysokiej jakości zamki U-lock lub łańcuchy z hartowanej stali. Unikaj tanich zapięć linkowych, które łatwo przeciąć.
    2. Zabezpieczaj rower w dobrze widocznych miejscach:
        ◦ Zostawiaj rower w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dobrze oświetlonych i monitorowanych kamerami. Unikaj ciemnych, odosobnionych miejsc.
    3. Zabezpieczaj kluczowe elementy roweru:
        ◦ Zamykaj zarówno ramę, jak i koła do stałego, nieruchomego przedmiotu. Używaj dodatkowych zapięć do zabezpieczenia siodełka i kół.
    4. Personalizuj swój rower:
        ◦ Dodaj do roweru unikalne oznaczenia, takie jak naklejki, które utrudnią sprzedaż skradzionego roweru.
    5. Uważaj na miejsce parkowania:
        ◦ Jeśli to możliwe, przechowuj rower w zamkniętym pomieszczeniu, takim jak piwnica lub garaż. Unikaj pozostawiania go na zewnątrz na dłuższy czas.
    6. Fotografuj i dokumentuj:
        ◦ Zrób zdjęcia swojego roweru, zanotuj numer ramy i inne charakterystyczne cechy. Te informacje będą przydatne w przypadku kradzieży.


          Reagujmy w przypadku spostrzeżenia osoby „kręcącej się” koło zapiętego czyjegoś roweru. Powiadomienie Policji (choćby anonimowo) na numer 112 nic nie kosztuje.


Pamiętaj, że żadna metoda nie daje 100% gwarancji, ale stosowanie się do tych porad znacząco utrudni życie potencjalnym złodziejom.

 

Powrót na górę strony