WIADOMOŚCI

Trzy osoby zatrzymane w sprawie kradzieży sejfu z lokalu gastronomicznego

Data publikacji 27.05.2025

Policjanci z Komisariatu Policji I w Gliwicach zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie kradzieży sejfu z pieniędzmi z lokalu gastronomicznego w powiecie gliwickim. Do przestępstwa doszło w kwietniu br. Straty oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia 2025 roku w powiecie gliwickim. W godzinach porannych, gdy lokal był jeszcze nieczynny dla klientów, a w środku znajdowała się jedynie osoba przygotowująca go do otwarcia, do budynku wszedł nieznany wówczas mężczyzna. Wykorzystując brak zabezpieczeń oraz nieuwagę personelu, sprawca zabrał sejf z utargiem i opuścił miejsce zdarzenia.

Sprawą od początku zajmowali się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP I w Gliwicach. Zabezpieczony monitoring i wnikliwe działania pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawców. W toku prowadzonych czynności ustalono, że kradzież została dokonana wspólnie i w porozumieniu przez trzy osoby.

W dniu 16 maja 2025 r. gliwiccy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Warszawy, a następnie – w wyniku dalszych działań – zatrzymali kolejne dwie osoby: 28-letniego mężczyznę oraz 27-letnią kobietę, mieszkańców województwa śląskiego.

Jeden z mężczyzn już wcześniej posiadał rejestracje procesowe dotyczące przestępstw z art. 279 k.k. (kradzież z włamaniem) oraz 288 k.k. (uszkodzenie mienia) i działał w warunkach recydywy za co grozi mu do 7,5 lat więcienia. Drugi z mężczyzn odpowie za kradzież - do 5 lat więzienia, a kobieta za pomocnictwo.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji I w Gliwicach pod nadzorej Prokuratury Rejonowej Gliwice Zachód.

 

  • Nieumundurowany policjant z opaską na ręku prowadzi w bramie zatrzymanego
  • Nieumundurowany policjant w opasce na ręku prowadzi zatrzymanego korytarzem
  • Nieumundurowany policjant pobiera od zatrzymanego odciski palców
Powrót na górę strony