Wiadomości

Po służbie, na służbie

Data publikacji 19.06.2026

Dbanie o bezpieczeństwo oznacza, że policjantem jest się zawsze, nawet po 8 godzinach pracy. W biegłym tygodniu przekonał się o tym sprawca kradzieży w Stokrotce przy ul. Sikornik. Myślał, że będzie bezkarny, ale został szybko zatrzymany.

Policjant, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie I Policji w Gliwicach, sierżant sztabowy Andrzej Zygmunt, w czasie wolnym od służby podczas zakupów zauważył, jak w pewnym momencie ze sklepu wybiega mężczyzna. Zdając się na swój instynkt, ruszył za złodziejem. Po krótkim pościgu ujął 42-letniego sprawcę.

Mężczyzna początkowo nie stosował się do wydawanych przez stróża prawa poleceń, jak również używał nieprzyzwoitego, wulgarnego języka. Dodatkowo zaśmiecił miejsce publiczne w okolicy sklepu. Gdy emocje opadły i dotarło do niego, że nie ma szans na ucieczkę pojawiła się skrucha…

Na końcu stwierdził, że jest mu wstyd za jego zachowanie. Jak się okazało, jego łupem padło kilka opakowań pasty do zębów, o łącznej wartości 100 złotych. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został na miejscu ukarany trzema mandatami, każdy po 500 zł. W związku z tym, że część produktów nie nadawała się do ponownej sprzedaży, policjanci sporządzili przeciwko 42-latkowi wniosek o ukaranie do Sądu.

Powrót na górę strony