Kapelan Policji Diecezji Gliwickiej

Pielgrzymka z Gliwic na Jasną Górę

Wczoraj w Częstochowie odbyły się XIV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Krzysztofem Gajewskim na czele.

 

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Krzysztofem Gajewskim na czele oraz przedstawiciele organizacji działających przy Policji. W uroczystościach wzięli udział także Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektor Cezary Popławski i nadinspektor Wojciech Olbryś oraz Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Jarosław Szymczyk. Ksiądz Joachim Gondro kapelan Policji Diecezji Gliwickiej zorganizował pielgrzymkę policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin. Z Gliwic i Knurowa do Częstochowy pojechały dwa pełne autokary pielgrzymów.

Pielgrzymka policjantów, pracowników Policji, ich rodzin i organizacji związanych z Policją ruszyła z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wiązanki kwiatów złożone zostały przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Następnie, przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza, odbył się Apel z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Powrót na górę strony