Kronika KMP Gliwice

Zastępca komendanta gliwickiego garnizonu szefem policji rudzkiej

W poniedziałek, 17 lutego 2020 r., młodszy inspektor Mariusz Luszawski, wieloletni pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Gliwicach, pożegnał się z podwładnymi oraz kolegami z kierownictwa garnizonu. Jeszcze wczoraj objął też nowe obowiązki, powierzone mu przez komendanta wojewódzkiego. Nasz oficer będzie teraz kierował policją w Rudzie Śląskiej.

Młodszy inspektor Mariusz Luszawski to jeden z najbardziej doświadczonych oficerów nie tylko w naszym rejonie, ale i na Śląsku. Dlatego, choć jesteśmy dumni z jego awansu na stanowisko komendanta miejskiego w Rudzie Śląskiej, żałujemy, że odchodzi z naszego garnizonu. Inspektor w gliwickiej policji służył ponad 29 lat, odznaczając się dużą wiedzą oraz profesjonalizmem w działaniu, normalne jest więc poczucie straty. Podczas pożegnania, które odbyło się w gronie doświadczonych i wiekiem, i służbą funkcjonariuszy, trudno było ukryć emocje.
Komendant Mariusz Luszawski do policji wstąpił w roku 1990. Zaczynał jako referent w pionie kryminalnym gliwickiej komendy. Po ukończeniu szkolenia oficerskiego obejmował różne stanowiska kierownicze, zasłużenie pnąc się po szczeblach kariery. Dotychczas był komendantem komisariatu w Pyskowicach oraz II KP w Gliwicach. Przez kilka ostatnich lat – pierwszym zastępcą komendanta miejskiego w Gliwicach.
Awans naszego kolegi na stanowisko komendanta to dowód między innymi bardzo dobrych ocen pracy całego gliwickiego garnizonu – do tych wyników przyczynił się także inspektor Luszawski.
Nowemu rudzkiemu komendantowi życzymy wielu sukcesów oraz pomyślności w kierowaniu jednostką.

Powrót na górę strony