Kronika KMP Gliwice

Nowy zastępca komendanta

Od wtorku, 25 lutego 2020 r., stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Gliwicach piastuje podinspektor Dariusz Fuks. Na stanowisko I zastępcy awansował z kolei mł. insp. Mariusz Klepek, dotychczasowy zastępca. Zajął miejsce mł. insp. Mariusza Luszawskiego, który objął dowództwo nad policją w Rudzie Śląskiej.

Młodszy inspektor Dariusz Fuks pełnił dotychczas funkcję zastępcy szefa gliwickiego III komisariatu. Do służby wstąpił w 2001 roku i od początku związany jest z tutejszym garnizonem. Przez pierwsze lata pracował jako szeregowy funkcjonariusz prewencji, a dzięki ciągłemu doskonaleniu oraz szkoleniom resortowym zajmował w tym pionie coraz wyższe kierownicze stanowiska. W 2007 roku, po ukończeniu szkolenia oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, służył w pionie kontroli wewnętrznej KMP Gliwice, a w 2010 został zastępcą komendanta „szóstki” (były komisariat kolejowy). Od roku 2012 do wczoraj był wiceszefem komisariatu trzeciego.

Podinspektor Fuks jest też absolwentem Politechniki Śląskiej, gdzie zdobył specjalizację magistra inżyniera w zakresie zarządzania i marketingu.

W gliwickim garnizonie będzie nadzorował wydział prewencji, ruchu drogowego, sztab policji oraz komisariaty II, III i IV.

Podczas wczorajszej odprawy szef Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, insp. Marek Nowakowski, wręczył również decyzję o mianowaniu dotychczas pełniącemu obowiązki naczelnika wydziału ruchu drogowego – aspirantowi sztabowemu Dariuszowi Guzikowi.

Powrót na górę strony