Sport w gliwickiej Policji

Niezły wynik naszych strzelców

10 października 2014 roku na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich odbyły się XI ZawodyStrzeleckie o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W tegorocznych zawodach startowała rekordowa ilość 186 zawodników. Najlepszym strzelcom puchary i nagrody wręczył generał Krzysztof Jarosz. Gliwicka drużyna uplasowała się zaraz za podium, jednak w rankingu śląskich drużyn zajęliśmy miejsce drugie zaraz za KMP Katowice.

W zawodach rywalizowały drużyny reprezentujące:

Biuro Ochrony Rządu, Centrum Szkolenia Policji, Szkołę Policji w Katowicach, Komendę Stołeczną Policji, CBŚ Zarząd w Katowicach, Komendę Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Krakowie, Wrocławiu,

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie i Opolu, Straż Graniczną w Raciborzu, Delegaturę ABW w Katowicach,

Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, SPAP i OPP w Katowicach, SPPP w Bielsku Białej i Częstochowie oraz KMP/KPP w: Będzinie, Bielsku-Białej, Chorzowie, Cieszynie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Mikołowie, Mysłowicach, Myszkowie, Piekarach Śl., Pszczynie, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim., Zabrzu, Żorach, Żywcu.

Najlepszymi strzelcami w tegorocznych zawodów okazali się funkcjonariusze BORu.

W kategorii indywidualnej nasza policjantka asp. Julita Materla zajęła 12 miejsce, w kategorii mężczyzn sierż,. Szt. Dominik Polak miejsce 17 (przypomnijmy na 186 zawodników – najlepszych strzelców z rożnych służb mundurowych).

Ceremonii zakończenia zawodów i dekoracji zwycięzców dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.