Sport w gliwickiej Policji

Policyjni piłkarze z Gliwic na podium

W hali sportowej Michał w Siemianowicach Śląskich rozegrano mecze, które wyłoniły najlepsze drużyny Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej. Spośród 28 drużyn, najlepszą okazała się reprezentacja z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna reprezentujące gliwickich policjantów. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice.


Eliminacje do Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej odbywały się systemem "każdy z każdym". Mecze rozgrywano w 8 grupach, a do dalszych gier awansowały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swojej grupie. Właśnie te zespoły w dniach 6, 7 i 10 listopada na hali sportowej Michał w Siemianowicach Śląskich walczyły o tytuł mistrza. Gra była naprawdę na wysokim poziome, a co najważniejsze – przebiegała w duchu fair play.

Zdobywcą pierwszego miejsca została reprezentacja z Komendy Miejskiej Policji z Rudy Śląskiej, drugie miejsce zajęli policjanci z Gliwic, a trzecie ze Świętochłowic. Na kolejnym miejscu uplasowali się mundurowi z katowickiego oddziału prewencji policji, a za nimi zespoły z Chorzowa, Rybnika, Będzina i Siemianowic Śląskich.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Daniel Pietrycha z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który otrzymał statuetkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Rafała Piecha. Tytuł najlepszego strzelca trafił z kolei do zawodnika z Rudy Śląskiej Konrada Ziółkowskiego, a jego drużynowy kolega Artur Stanke został najlepszym bramkarzem.

Dyplomy oraz puchary wręczył zawodnikom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Dariusz Kopeć oraz Sekretarz Miasta Pan Adam Skowronek.

Organizatorem Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Halowej był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Powrót na górę strony