Sport w gliwickiej Policji

Podinspektor w trójboju w sercu Alp

Nasi mundurowi swój czas wolny, nierzadko wakacyjne urlopy, spędzają aktywnie, dbając o tak ważną w policyjnej służbie kondycję fizyczną i osiągając przy tym sukcesy. Jak podinsp. Michał Kania, zastępca naczelnika Wydziału Sztab Policji w gliwickiej komendzie miejskiej, który od pięciu lat, amatorsko, uprawia trójbój.


Podinspektor Michał Kania jest zapalonym triathlonistą. Pod koniec ubiegłego miesiąca swoją świetną formę prezentował – promując przy okazji Gliwice i tutejszą komendę – w austriackim Tyrolu. 30 czerwca, w miejscowości Walchsee, brał udział w zawodach triathlonowych na dystansie długim – Challenge Kaiserwinkl-Walchsee, rozgrywanych pod hasłem „Triathlon w sercu Alp”.
Nasz policjant rywalizował, płynąc jeziorem Walchsee (1,9 km), jadąc 90 kilometrów malowniczymi trasami na rowerze, wreszcie biegnąc, 21 kilometrów, dookoła jeziora Walchsee. Biorąc pod uwagę trudność alpejskiego triathlonu (przewyższenia trasy kolarskiej czy temperatura sięgająca nawet 38 stopni Celsjusza), podinspektor zawody ukończył ze świetnym czasem (5 godzin i 49 minut). Wcześniej, w ramach przygotowań do zawodów, brał udział w maratonie w Gdańsku.
Był to pierwszy występ funkcjonariusza z Gliwic w zawodach triathlonowych za granicą. Wcześniej zastępca naczelnika startował w tego typu imprezach sportowych w Katowicach, Gdyni, Malborku, Borównie czy Mrągowie.
Podinspektor Kania triathlon uprawia amatorsko od 2014 roku, a swoje treningi traktuje z jednej strony jako sposób na przyjemne spędzenie czasu wolnego, z drugiej – podtrzymywanie właściwej formy, niezwykle istotnej w pracy zawodowej.

Powrót na górę strony