Sport w gliwickiej Policji

Ironman - gliwiccy policjanci stawiają sobie wysokie poprzeczki

Nasi mundurowi swój czas wolny, a nierzadko i wakacyjne urlopy, spędzają aktywnie, dbając o tak ważną w policyjnej służbie kondycję fizyczną oraz osiągając przy tym sukcesy. Jak podinsp. Michał Kania, naczelnik wydziału sztab policji, który od sześciu lat, amatorsko, uprawia trójbój.


5 września w Roth k. Norymbergi w Niemczech odbyły się legendarne zawody triathlonowe Challenge Roth na pełnym dystansie Ironman: 3,8 km pływanie, 180 km rower, 42 km bieg. Udział wzięło 1450 zawodników, było 290 sztafet.

Triathlon rozpoczął się o godz. 7.00 pływaniem w temperaturze 19,3 st. C, w kanale Main-Donau. Następnie zawodnicy mieli do pokonania trasę rowerową, malowniczą, ale i pofałdowaną, z uwagi na miejsce rozgrywania zawodów w rejonie Bawaria. Ostatnim etapem był maraton z metą w Roth.

W zawodach wzięło udział 11 Polaków. Jednym z nich był właśnie podinsp. Michał Kania, naczelnik Wydziału Sztab Policji KMP Gliwice. Ukończył triathlon z czasem 11 godzin i 38 minut. A w ramach przygotowań, w lipcu tego roku, wziął udział w Mistrzostwach Polskiej Policji na dystansie 1/2 Ironman, zajmując miejsce 10.

Podinspektor trenuje amatorsko, w czasie wolnym od służby, traktując sport jako sposób na zachowanie zdrowia i sprawności oraz odpoczynek po pracy.

Powrót na górę strony