Sport w gliwickiej Policji

Komisariaty konkurowały na boisku

W hali sportowej Łabędź przy ul. Przyszowskiej rozegrano I Turniej w Futsalu o Puchar Komendanta Komisariatu IV Policji w Gliwicach. Zawody wygrali reprezentanci gospodarzy, czyli IV komisariatu.

Policjanci z Gliwic mają na swoim koncie wiele sukcesów w tej dziedzinie sportu. Wielkim promotorem futsalu w szeregach naszych mundurowych, jeszcze w latach 90., był obecny komendant główny, generalny inspektor Jarosław Szymczyk, wówczas gliwicki policjant. Teraz kolejne pokolenia funkcjonariuszy kontynuują tę sztafetę. Spotykają się poza godzinami służby, integrują i dbają o swoją kondycję. Od czasu do czasu drużyny poszczególnych jednostek chcą się też ze sobą zmierzyć i podczas sportowej rywalizacji porównać umiejętności.

Z inicjatywą ustanowienia dorocznego turnieju do komendanta łabędzkiego komisariatu, podinspektora Adama Gondka, zgłosili się jego funkcjonariusze. Ten chętnie przystał na propozycję i zorganizował cykliczną imprezę.

Do rywalizacji stanęły drużyny komisariatów I, IV, V oraz jednostki z Pyskowic.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Oto klasyfikacja końcowa:

Miejsce I - Komisariat IV
Miejsce II -
Komisariat Pyskowice
Miejsce III - KP I
Miejsce IV - KP V

Komendant łabędzkiego komisariatu zwycięzcom wręczył puchar, a wszystkim piłkarzom pogratulował gry w duchu prawdziwej rywalizacji sportowej oraz zgodnie z zasadami fair play.

Wszystko wskazuje na to, że nasz turniej będzie się rozwijał. W kolejnych edycjach zaproszenia trafią też do innych służb.

Powrót na górę strony