Dzielnicowy bliżej nas

Dwoje policjantów w ścisłym finale lokalnego plebiscytu

W 20. edycji plebiscytu Człowiek Ziemi Gliwickiej znaleźli się funkcjonariusze gliwickiego garnizonu policji. Głosami mieszkańców miasta oraz powiatu policjantka z „trójki” i policjant z I komisariatu dotarli aż do ścisłego finału. W ubiegłym roku jednym z finalistów tego samego plebiscytu był nadinsp. Jarosław Szymczyk.


W finałowej czwórce plebiscytu organizowanego przez redakcję lokalnego tygodnika „Nowiny Gliwickie”, dzięki głosom czytelników, znaleźli się mł. asp. Michalina Labusek oraz sierż. szt. Sławomir Tokarz.
Młodszą aspirant Michalinę Labusek, na co dzień dzielnicową w III KP, doceniono za zaangażowanie w pomoc kobietom – ofiarom przemocy domowej. Przypomnijmy: w ubiegłym roku nasza funkcjonariuszka, jako jedyna i pierwsza z Gliwic, została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie „Policjant, który mi pomógł”.
Sierżant sztabowy Sławomir Tokarz, na co dzień policjant wydziału prewencji w I KP, został nominowany przez czytelników do tytułu Gliwicjusza 2016 za działalność społecznikowską. Po służbie prowadzi Klub Sportowy Spartan w Knurowie, w którym charytatywnie trenuje młodzież. Jego wychowankowie zdobywają laury w zawodach ogólnopolskich. Sierżant sztabowy czyni także wiele dobrego dla samych służb – jest współzałożycielem klas mundurowych w szkołach w Gliwicach, Knurowie i Pyskowicach, w których wychowuje przyszłe kadry policji oraz wojska.
Serdecznie gratulujemy naszym policjantom tak dużego wyróżnienia. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że zostali wybrani i docenieni przez mieszkańców naszego rejonu – to znak, że społeczeństwo coraz bardziej ufa policji i docenia jej pracę.

  • foto: Zdzisław Daniec
  • foto: Zdzisław Daniec
Powrót na górę strony