Dzielnicowy bliżej nas

Spotkanie dzielnicowych z seniorami w Sośnicowicach

Dzielnicowi z Sośnicowic - aspiranci sztabowi Grzegorz Olszewski i Tomasz Kutta, spotkali się z seniorami tego miasta. Z uwagi na wprowadzaną nową formułę służby dzielnicowego, stróże prawa „pierwszego kontaktu” mają więcej możliwości na zacieśnianie współpracy z lokalnymi społecznościami. Spotkanie było więc możliwością wymiany doświadczeń i uwag na tematy związane z bezpieczeństwem w najbliższym otoczeniu.

Spotkanie odbyło się w niedawno oddanym ośrodku Senior – Vigor w Sośnicowicach przy ul. Szprynek. Głównym tematem było bezpieczeństwo na obszarze gminy. Policjanci omówili tematykę przemocy w rodzinie oraz poszczególne kategorie przestępstw, których ofiarami często padają osoby starsze (kradzieże „na wnuczka”, oszustwa „na policjanta”, kradzieże kieszonkowe). W miłej atmosferze omówiono poważne tematy - sposoby działania przestępców, problem alkoholizmu i przemocy w rodzinach. Seniorzy dowiedzieli się także, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda.

Dzielnicowi zachęcają mieszkańców do bezpośredniego kontaktowania się z nimi podczas codziennych służb. Zapewniają, że uczynią wszystko, by poprawić stan bezpieczeństwa w „małych ojczyznach”. Zapowiadają też kolejne spotkania.

Powrót na górę strony